Kara Büyü – korku mu komedi mi?


Açıkcası pek beğenmedim bu filmi.. Eğer korku filmi diye çekmişlerse acırım ancak ne diyim.. Oldukça vasattı..
“Los Angeles’ta hırslı bir bankacı olan Christine Brown (Alison Lohman) hem iş hem de özel yaşamında çok mutludur. Bir profesör olan erkek arkadaşı ile huzurlu bir hayat yaşayan Christine’ın rahatı gizemli bir banka müşterisi tarafından bozulur. Mrs. Ganush (Lorna Raver) isimli bu tuhaf yaşlı kadın, evi için girdiği borcun tarihini uzatmak için Christine’in yardımına başvurur. Ancak Christine patronunun gözüne girebilmek için, zor durumda olan kadını reddeder.
Hüsrana uğramış yaşlı kadının Christine için düşündüğü bir intikam planı vardır: Genç kadını en korkunç kara büyülerden biriyle lanetler. Christine’in hayatı peşine dolanmış kötü ruhla tam bir cehenneme dönecektir” şeklinde kısaca özetlemiş sinemalar.com bu filmi..
Üzerine eklenebilecek pek bişey yok bu kadarlık bir filmdi işte.. Ama tabiki söyleyeceklerim var..
Bi kere mide bulandıracak çok sahne vardı.. Kan kusmalar, kurt kusmalar(!), kedi kesmeler, pastadan böcek, kan çıkması fln filan.. iğrençti bazı sahneler hakkaten.. Büyüyü yapan kadın yani Bayan Ganush çok tiksinç bişeydi ama yakışmış rolüne yani..

Aslında her ne kadar böyle söylesem de Christine’e yalvarmak için yere çöktüğünde çok üzülmüştüm.. Yaşlılara kıyamıyorum hiç ya üzmesin kimse onları 😦
Ne olursa olsun o kızın yerinde olmak istemezdim tabi maruz kaldığı şeyler kötüydü hakkaten.. Mrs. Ganush nasıl güçlüydü ama ya hiç yaşlı demezsiniz hea süper babanne mübarek 🙂
Korku sahneleri biraz kısa tutulsaymış belki iyi bişeyler çıkabilirmiş ortaya uzayınca inanılırlığını kaybediyor..
Film için söyleyebileceğim pozitif bişeyler de var tabi.. Mesela diğer korku filmleri gibi sürekli karanlık bir ortam yoktu.. Ben çok sevmiyorum öyle karanlıkta geçen filmleri (seri filmlerini ayrı tutuyorum tabi bunu söylerken; yüzüklerin efendisine bayılırım o ayrı).. Olayların gerçekleşmesi için gece beklenmemiş genelde bi çok gerilim sahnesi gündüz çekilmiş..
Sonra kızın sevgilisi Clay Dalton (Justin Long) bir sevgili olarak hoştu.. Yani bazen sevgilisine hiç inanmasa, delirdiğini saçmaladığını düşünse de her zaman yanındaydı.. Bi sevgiliden başka ne istenir ki?

Bir çok kişi beğenmiş filmi hatta IMDB Puanı:7.1/10 (buna çok şaşırdım özellikle) ama nedense bana çok yapay geldi gerçekçi değildi korkunç hiç değildi.. Hea amaç ti’ye almaksa tamam olmuş o zaman 😛
Fikir edinmek isteyenler, merak edenler izlesin ama öyle döne döne tavsiye edebileceğim bir film değildi..
Fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kara Büyü – korku mu komedi mi?” için bir yanıt

  1. Geri bildirim: After Life – Bu nasıl bir filmdi böyle (?) « Arwen Life..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s