Carpe Diem..

Farkettim ki iyiyim demek için iyi olmak gerekmiyor.. Cevaplar kelimelerden ibaret.. Kimse içlerini doldurmanızı beklemiyor sizden.. Duymak istedikleri cevabı verdiğinizde tüm sorun çözülüyor.. Ölüyorum deseniz de çok farketmiyor aslında.. Başkası için ağlayabilen bir kaç aptal kaldı çünkü dünyada.. Kendinden başkası pek umrunda değil kimsenin..

İşte sırf bu yüzden bile hayatımızın kıymetini bilmeliyiz.. Çünkü bizi bizden başkası düşünmüyor..

Yıllarca bizi sevmeyen insanlara kendimizi sevdirmek için uğraştık durduk her birimiz artık yetmez mi? Onların bizi kabul etmelerini beklerken hayatımız ellerimizden kayıp gidiyor belki, değer mi?

Bizi sevenleri sevmeyi öğrenmeliyiz belki artık.. Akıl avareliği bırakıp başa gelmeli, dank etmeli.. Peşinde koştuklarımıza biraz daha dikkat etmeli..

Anı yaşamalı aslında hep.. Gelecek kaygısına düşmeden, geçmişle beynimizi yemeden.. Gitmek isteyenlere izin vermeli belki.. Ki sevseler giderler miydi? Biz sevdiklerimizden gider miyiz? Sanmıyorum..

Bu yüzden bunları kafamızda tekrar tekrar düşünmeliyiz doğru yola ulaşmak için.. Karar verdikten sonra da düşünmeyi bırakıp yaşamaya başlamalıyız..

Geçmiş hep bizi esir etmeye çalışır o ayrı.. Öyle kolay bırakmaz peşimizi.. Hep bir yerlerden darbe vurmaya acını tazelemeye çalışır da sen izin vermedikten sonra kazanan olmak çok mu zor? Değil..

Hayat öyle kısa ki hastalıkları bir kenara bıraksak bile bir saat sonrasını görmenin garantisi yok.. Böyleyken neden tek bir kişiyi yaşama sebebimiz sayıp uğruna gözyaşı dökeriz ki.. Hemen söyleyeyim: aptallığımızdan..

İşte bu yüzden hadi atalım kafamızdan gereksiz hatıraları.. Hepimiz “şu an”a odaklanıp bugünün keyfini çıkaralım

Böyle akıl verirmişim gibi bir yazı oldu ama aslında siz çok umrumda olduğunuzdan değil kendimle konuşuyorum Şaka bea herkes umrumda aslında tek tek düşünüyorum herkesi.. Bunu yapmayacak kadar akıllanamadım daha

Carpe Diem..’ için 6 yanıt

 1. okuduğumda evet dedim evet ya yapmam gereken bu bırakmalıyım kendimi parçalarcasına çırpınmaktan listemde kendimi en sona koymaktan vazgeçmeliyim ama ahmaklığım baki biliyorum böyleyim ben ve böyle kalıyorum.

  • ben niye bunu yazıyorum sanıyosun canım, doğru olanın bu şekilde davranmak olduğunu bilmeme rağmen bir türlü hayata geçiremiyorum.. bu yüzden yazarak daha kalıcı olmasını sağlamaya çalışıyorum.. söz vermek gibi düşünüyorm.. bi de böyle deniyorum bakalım 😛
   ama pek akıllanacak gibi görünmüyoruz hakkaten.. umutsuz biraz halimiz..

 2. Başkası için ağlayabilen bir kaç aptal kaldı çünkü dünyada..
  bu günler tam da carpe dien havasındayım düşündüm telaş ettim üzdüm boşuna şimdi beni üzmeye çalışanlara inat mutluyum.artık bir kalkan geliştirdim kimse beni üzemesin diye .iyi olmamız yada olmamamız kimsenin umurunda değil öylesine soruyorlar bekledikleri cevabı almayınca tedirgin oluyorlar bizde alışkanlıktan hep iyiyim diyoruz .çok güzel bir yazı arwen bu ruh hali sana ilham veriyor. umutsuz olma ama yazmaya devam 🙂

  • “acının olduğu yerde ilham hep vardır dost” deyip bir selam çakıyorum öncelikle 😀
   umarım kalkanının ardına geçemez kimseler ve hep mutlu olursun cnm.. hepimiz oluruz inşallah..

 3. selamlar benden 🙂 umarım hepimiz mutlu oluruz dostum .umut ediyorum inş olur.beni mutsuz etmeye çalışanlara inat kendimi ödüllendirip mutlu oluyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s