.. İp Parçaları (1) ..

Mutsuzluktan ölünebilir.. Ağzını açıp kimseye anlatamayabilir insan derdini.. İçinde dertlerden, sorunlardan bir yumak oluşmuş olabilir. Bir kişi bile bu yumağın ucunu bulup çözeyim demiyor olabilir.. Hayat bazıları için çok zor olabilir.. Birinin sorun dedikleri diğerine ufak bir hareketlilik gibi bile gelebilir.. 

Yalnızlıktan bıkmış olabilir biri.. Başkalarını çekmekten, sabretmekten tükenmiş olabilir.. Her şeyi bırakıp gitmek yepyeni ve kusursuz bir hayata ulaşmak istiyor olabilir.. Bunların bir düşten ibaret olduğunu bildiği halde bir tek buna tutunuyor olabilir..

Bir el tutmuştur belki.. Tuttuğu bu el, huzuruna sebep olsun derken kederine sebep olmuştur belki.. Yermek, kırmak, iddialaşmak… Bunlardan korkarak hayatına kendisi çekmiştir bunları belki.. 

Bir yerde hata yapmıştır muhakkak.. Seçimleri, davranışları,.. Bir yanlışı vardır muhakkak..

Aşırı sevgisidir belki sorun.. Şefkati, sabrı, eyvallahıdır bile belki.. Değer vermektir değer görmediklerine belki suçu.. Susmaktır konuşması gereken yerde ve konuşmaktır en susması gereken yerde.. 

Bilinmez iyi kötü ne yaptığı.. Ama kesin olan bir yerde bir yanlış olduğudur.. 

Yine yazarak kurtulmuştur belki bir kaç ip parçasından.. Yumağında dolayacak yer kalmamıştır belki.. Birazını buraya koyup uykuya gidecek ve huzurlu bir uyku dileyecektir.. 

.. İp Parçaları (1) ..’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s